N-Media WooCommerce PPOM - en to da_DK translation catalogue (339 entries)

en:  files allowed only
da_DK: kun tilladte filer

en:  of the following matches
da_DK: af de følgende kampe

en: &laquo; Existing Product Meta
da_DK: «Eksisterende produkt Meta

en: <a class="btn button" href="%1$s">%2$s</a>
da_DK: <a class="btn button" href="%s">%s</a>

en: <a href="%1$s">%2$s</a>
da_DK: <a href="%s">%s</a>

en: <a href="%s">Add Fields</a>
da_DK: Tilføj felter

en: <a href="http://www.daterangepicker.com/" target="_blank">Daterangepicker</a>
da_DK: <a href="http://www.daterangepicker.com/" target="_blank">Alt om Daterangepicker</a>

en: <a href="https://github.com/RobinHerbots/Inputmask" target="_blank">Options</a>
da_DK: <a href="https://github.com/RobinHerbots/Inputmask" target="_blank">Se alle maskering muligheder</a>

en: <a target="_blank" href="
da_DK: Vis beskæring handleren resize. < en target = "_blank" href = "

en: <a target="_blank" href="https://api.jqueryui.com/datepicker/#option-yearRange">Example</a>
da_DK: fx: 1950:2016. (hvis jQuery aktiveret ovenfor) Sæt stjerne/Afslut år ligesom <a target="_blank" href="http://api.jqueryui.com/datepicker/#option-yearRange">her</a>

en: <a target="_blank" href="https://codex.wordpress.org/Function_Reference/wp_editor">Editor</a>
da_DK: Aktiver <a target="_blank" href="https://codex.wordpress.org/Function_Reference/wp_editor">WordPress rig editor</a>.

en: <strong>Total = %d</strong>
da_DK: fx: <strong>100</strong>

en: Actions
da_DK: Indstillinger

en: Add Audio/Video
da_DK: LYD + VIDEO

en: Add Field
da_DK: felter

en: Add Images
da_DK: Billeder

en: Add Options
da_DK: Tilføje valgmuligheder

en: Add PPOM Fields
da_DK: felter

en: Add colors
da_DK: Farver

en: Add one time fee to cart total.
da_DK: Tilføje en gang gebyr til indkøbsvogn alt.

en: Add options
da_DK: Tilføje valgmuligheder

en: Add your own CSS.
da_DK: Tilføj din egen CSS.

en: Add your text/HTML here.
da_DK: Tilføj din tekst/HTML her.

en: After PPOM Fields
da_DK: felter

en: All,AFRICA, AMERICA, ANTARCTICA, ASIA, ATLANTIC, AUSTRALIA, EUROPE, INDIAN, PACIFIC
da_DK: Alle, Afrika, Amerika, Antarktis, Asien, ATLANTERHAVET, Australien, Europa, indiske, Stillehavet

en: Allow Resize
da_DK: Tillad Resize

en: Allow users to select more then one palette?.
da_DK: Tillad brugere at vælge mere derefter én videoer eller lydbånd?.

en: Allow users to select more then one videos or audios?.
da_DK: Tillad brugere at vælge mere derefter én videoer eller lydbånd?.

en: Already Attached
da_DK: Fil vedhæftet: %s

en: Apply as discount
da_DK: Anvende som rabat

en: Apply for Categories
da_DK: Søge kategorier

en: Are you sure?
da_DK: Er du sikker?

en: Attach to Products
da_DK: Produkter

en: Audio / Video
da_DK: LYD + VIDEO

en: Audio File Selection
da_DK: Valg af lydfil

en: Auto Apply Changes
da_DK: Anvend ændringer

en: Before  PPOM Fields
da_DK: felter

en: Boundary height,width
da_DK: Boundar højde, bredde

en: Button
da_DK: Knap tekst

en: Button label (select files)
da_DK: Knappens etiket (Vælg filer)

en: Calculate Tax for Fixed Fee
da_DK: Beregning af skat for fast gebyr

en: Check for Apply as discount
da_DK: Anvende som rabat

en: Check this option to enable PPOM REST API
da_DK: Marker denne indstilling for at aktivere REST API

en: Checkbox Input
da_DK: Afkrydsningsfeltet Input

en: Checked option(s)
da_DK: Kontrolleret indstillingerne

en: Class
da_DK: Klasse

en: Clone
da_DK: Klon

en: Color Palettes
da_DK: Farvepaletter

en: Color codes seperated by comma e.g: #125, #459, #78b
da_DK: Farve koder adskilt af komma fx: #125, #459, #78b

en: Color height
da_DK: Farvehøjde

en: Color pallete input
da_DK: Farve pallete input

en: Color picker
da_DK: Farvevælger

en: Color width
da_DK: Farvebredde

en: Conditions
da_DK: Betingelser

en: Content
da_DK: Indhold

en: Control how price table will be shown for options or disable.
da_DK: Styre hvordan Prisskema bliver vist for indstillinger eller deaktivere.

en: Control price display on product page
da_DK: Kontrol pris display på produktsiden.

en: Crop images
da_DK: Beskær billeder

en: Cropped
da_DK: spaltestykke

en: Custom CSS
da_DK: Input

en: Data Name
da_DK: Data navn

en: Data name
da_DK: Data navn

en: Date
da_DK: Dato

en: Date Input
da_DK: Inputtype for dato

en: Date format
da_DK: Datoformater

en: Default
da_DK: Standard

en: Default Date
da_DK: Standard

en: Default Price
da_DK: Standard

en: Default color
da_DK: Dedfault farve

en: Default is down.
da_DK: Standard er

en: Define default color e.g: #effeff
da_DK: Definere standard farve fx: #effeff

en: Delete
da_DK: Slet

en: Delete Un-used images
da_DK: Brug udvalgt billede

en: Description
da_DK: Beskrivelse

en: Disable Bootstrap
da_DK: Deaktivere forbi datoer?

en: Disable Past Dates
da_DK: Deaktivere forbi datoer?

en: Disable Weekends
da_DK: Deaktivere weekender?

en: Discount On?
da_DK: Rabat på?

en: Discount Price
da_DK: Rabat pris

en: Dismiss this notice
da_DK: Afvis denne besked

en: Display color picker by default, otherwise show on click
da_DK: Vise Farvevælger som standard, ellers viser på Klik

en: Do Not Show Price Table
da_DK: Vis ikke Prisskema

en: Download File
da_DK: Download fil

en: Drag File Here
da_DK: Træk fil (er) her

en: Drag file/directory here
da_DK: Træk fil / mappe her

en: Edit
da_DK: Rediger

en: Edit Field
da_DK: Redigeret

en: Edited
da_DK: Redigeret

en: Email Input
da_DK: E-mail Input

en: Enable Conditions
da_DK: Aktivere betingelser

en: Enable Exif
da_DK: Aktivér

en: Enable Legacy Price Calculations
da_DK: Aktivere arv Se

en: Enable PPOM REST API?
da_DK: PPOM REST API

en: Enable Zoom
da_DK: Aktivér

en: Enable legacy view
da_DK: Aktivere arv Se

en: Enable zooming functionality. If set to false - scrolling and pinching would not zoom.
da_DK: Aktivere Zoom funktionalitet. Hvis sat til false - rulning og klemme ikke ville zoom. < en target = "_blank" href = "

en: End Date
da_DK: Slut dato

en: Enforce Boundary
da_DK: Håndhæve grænse

en: Enter any characters to create a secret key. This key must be set while requesting to API
da_DK: Denne nøgle skal indstilles samtidig anmoder om at API

en: Entery API key
da_DK: Entery API-nøgle

en: Error message
da_DK: Fejl besked

en: Error while creating directory
da_DK: Fejl ved oprettelse af mappe.

en: Error while deleting file %s
da_DK: Fejl under sletning af filen %s

en: Export
da_DK: Eksporter

en: Fee Taxable?
da_DK: Gebyr afgiftspligtige?

en: Field value
da_DK: Feltværdi

en: Fields
da_DK: felter

en: File Input
da_DK: Fil Input

en: File cost/price
da_DK: Filen kostpris

en: File removed
da_DK: Fjernet

en: File size
da_DK: Filstørrelse

en: File type not valid -
da_DK: Filen er ikke gyldigTotal displayed lines

en: File types
da_DK: Filtyper

en: File types allowed seperated by comma, e.g: jpg,pdf,zip
da_DK: Fil typer tilladt adskilt af komma, fx: jpg, pdf, zip

en: Files allowed
da_DK: Ingen filer tilladt

en: First option
da_DK: Første valgmulighed

en: Fixed Fee
da_DK: fast gebyr

en: Fixed Price
da_DK: Årlig pris

en: For your reference.
da_DK: Din reference

en: Form added successfully
da_DK: Formular tilføjet med succes.

en: Form updated successfully
da_DK: Formular opdateret

en: Form updated successfully.
da_DK: Formular opdateret

en: Grand Total:
da_DK: Samlet beløb

en: Grid Layout
da_DK: kontoform

en: HTML content
da_DK: HTML-indhold

en: Hidden Input
da_DK: Skjulte Input

en: Hide Options Price?
da_DK: Vis hver indstilling pris

en: Hide Price Matrix?
da_DK: Prismatrix

en: Hide Product Price?
da_DK: Omfatte produktets pris?

en: Hide Variable Product Price?
da_DK: Omfatte produktets pris?

en: Hide or Show the zoom slider.
da_DK: <html> Skjul eller Vis zoom skyderen.

en: Horizontal Layout
da_DK: kontoform

en: How many Images can be checked by user e.g: 2. Leave blank for default.
da_DK: Hvor mange muligheder kan kontrolleres af brugeren fx: 2. tomt for standard.

en: How many Images can be checked by user e.g: 3. Leave blank for default.
da_DK: Hvor mange muligheder kan kontrolleres af brugeren fx: 3. tomt for standard.

en: How many options can be checked by user e.g: 2. Leave blank for default.
da_DK: Hvor mange muligheder kan kontrolleres af brugeren fx: 2. tomt for standard.

en: How many options can be checked by user e.g: 3. Leave blank for default.
da_DK: Hvor mange muligheder kan kontrolleres af brugeren fx: 3. tomt for standard.

en: If you don't know your API key, please login into your: <a target="_blank" href="http://wordpresspoets.com/member-area">Member area</a>
da_DK: Hvis du ikke kender din API-nøgle, skal du logge ind i din: <a target="_blank" href="http://wordpresspoets.com/member-area">medlemsområde</a>

en: If you want to apply this meta against categories, type here each category SLUG per line. For All type: All. Leave blank for default.
da_DK: Hvis du vil anvende denne meta mod kategorier, skriv her hver kategori SLUG pr. linje. For alle type: alle. Tomt for standard

en: Image Height
da_DK: Billedstørrelse

en: Image Width
da_DK: Billedstørrelse

en: Image size
da_DK: Billedstørrelse

en: Image types
da_DK: Billedtyper

en: Image types allowed seperated by comma, e.g: jpg,png
da_DK: Billede typer tilladt adskilt af komma, fx: jpg, png

en: Images
da_DK: Billeder

en: Images not selected
da_DK: Billeder ikke valgt

en: Input Masking
da_DK: Input maskering

en: Insert an additional class(es) (separateb by comma) for more personalization.
da_DK: Indsætte en ekstra klasse(r) (separateb af komma) for flere personalization.

en: Insert the error message for validation.
da_DK: Indsæt fejlmeddelelsen til validering.

en: It will as section heading wrapped in h2
da_DK: Det vil som sektionsoverskrift indpakket i h2

en: It will be shown as field label
da_DK: Det vil blive vist som feltetiket

en: It will be shown as field label. See example for usage.
da_DK: Det vil blive vist som feltetiketten.

en: It will calculate price against per unit and show along total
da_DK: Det vil beregne enhedsprisen mod og Vis langs alt

en: It will display Range slider for quantity under matrix
da_DK: Det vil vise vifte skyderen for mængde under matrix

en: It will display color palettes as circle
da_DK: Det vil vise farvepaletterne som cirkel

en: Just for info e.g: Select your option.
da_DK: Bare til info fx: Vælg din indstilling.

en: Label For Price Table
da_DK: Vis ikke Prisskema

en: Left blank for default
da_DK: Tomt for standard

en: Left blank for default.
da_DK: Tomt, for standard.

en: Max Date
da_DK: Maks. dato

en: Max. Image Select
da_DK: Billeder ikke valgt

en: Max. Length
da_DK: Maks længde:

en: Max. Qty
da_DK: Min. antal

en: Max. characters allowed, leave blank for default
da_DK: Max. tegn tilladt, tomt for standard

en: Max. values
da_DK: Max. værdier

en: Measure Input
da_DK: Masket input

en: Meta Group Overrides
da_DK: Gruppenavn

en: Meta ID
da_DK: META-ID.

en: Meta deleted successfully
da_DK: Slettet succesfuldt!

en: Meta group name
da_DK: Gruppenavn

en: Min Date
da_DK: Min dato

en: Min. Checked option(s)
da_DK: Min. kontrolleres indstillingerne

en: Min. Image Select
da_DK: Billeder ikke valgt

en: Min. Length
da_DK: Min Længde

en: Min. Qty
da_DK: Min. antal

en: Min. values
da_DK: Min. værdier

en: Min. values allowed, leave blank for default
da_DK: Min. værdier tilladt, er tomt for standard

en: Multiple selection?
da_DK: markering af flere

en: Multiple selections?
da_DK: markering af flere

en: Must be same format as defined in above (Format) field.
da_DK: Skal være samme format som defineret i "Format".

en: Name
da_DK: Navn

en: No Meta Found
da_DK: Ingen Meta fundet

en: No Order Found
da_DK: Ingen ordre fundet

en: No Product Found
da_DK: Eingi vørumerkir vóru funnin

en: No changes found.
da_DK: Ingen ændringer fundet.

en: No fields to delete
da_DK: Ingen felter til at slette

en: No fields to save
da_DK: Ingen felter til at gemme

en: No meta found to save
da_DK: Der er ingen indstillinger at gemme

en: None
da_DK: Ingen

en: Open Style
da_DK: åbent flag

en: Option
da_DK: Indstillinger

en: Option Total
da_DK: Tilkøb

en: Optional.
da_DK: Tilkøb

en: Options
da_DK: Indstillinger

en: Options Total:
da_DK: Valg i alt:

en: PPOM (Personalized Product Meta Manager) plugin allow WooCommerce Store Admin to create unlimited input fields and files to attach with Product Pages.
da_DK: PPOM (personlig produkt Meta Manager) plugin tillader WooCommerce butik Admin at skabe ubegrænset inputfelter og filer for at vedhæfte med produktsiden

en: PPOM API Secret Key
da_DK: PPOM API hemmelige nøgle

en: PPOM Fields
da_DK: felter

en: PPOM Settings
da_DK:  Opsætning

en: Palettes colors
da_DK: Paletter farver

en: Palettes mode
da_DK: Paletter tilstand

en: Palettes width
da_DK: Paletter bredde

en: Please provide data name property for %s
da_DK: Bedes du give data navneegenskab for %s

en: Post ID
da_DK: Artikel ID

en: Pre-defined value for measure input
da_DK: Præfineret værdi for tekstindtastning

en: Pre-defined value for text input
da_DK: Præfineret værdi for tekstindtastning

en: Price (optional)
da_DK: Kontrolleret indstillingerne

en: Price Matrix
da_DK: Prismatrix

en: Price matrix
da_DK: Pris matrix

en: Price/Quantity
da_DK: Kostpris Mængde

en: Product Meta Basic Settings
da_DK: Produkt Meta grundlæggende indstillinger

en: Product Price
da_DK: Produkt pris

en: Product Quantity
da_DK: Produktets antal

en: Product Title
da_DK: Produkt alt:

en: Product Total:
da_DK: Produkt alt:

en: Products
da_DK: Produkter

en: Provide API key below:
da_DK: Angiv API nøgle nedenfor:

en: Quantity
da_DK: Antal

en: Quantity Step
da_DK: Antal

en: Quantity step e.g: 3
da_DK: Antal trin fx: 3

en: REQUIRED: The identification name of this field, that you can insert into body email configuration. Note:Use only lowercase characters and underscores.
da_DK: PÅKRÆVET: Identifikation navnet på dette felt, som du kan indsætte i kroppen e-mail konfiguration. Bemærk: Brug kun små bogstaver og understregningstegn.

en: Radio Input
da_DK: Radio input

en: Regions
da_DK: Regioner

en: Remove
da_DK: Fjern

en: Remove Meta
da_DK: Slet

en: Required
da_DK: Påkrævet

en: Restricts zoom so image cannot be smaller than viewport.
da_DK: <html> Begrænser zoom så billedet kan ikke være mindre end viewport.

en: Rich Editor
da_DK: Teksteditor

en: Rule
da_DK: Regel nr.

en: Save Fields
da_DK: felter

en: Secret key is not valid
da_DK: Hemmelige nøgle er ikke gyldigt

en: Select Audio/Video
da_DK: Vælg Audio/Video

en: Select Field
da_DK: Select Width

en: Select Input
da_DK: Vælg en stjerne

en: Select Mode
da_DK: Vælg betalingsmetode

en: Select Option
da_DK: Vælg mulighed

en: Select Option Label
da_DK: Vælg mulighed

en: Select Options
da_DK: Vælg mulighed

en: Select PPOM Meta
da_DK: Vælg PPOM Meta

en: Select Products
da_DK: Produkter

en: Select all
da_DK: Vælg filer

en: Select audio or video from media library
da_DK: Vælg audio eller video fra mediebiblioteket

en: Select discount option.
da_DK: Vælg redigeringsmuligheder

en: Select files
da_DK: Vælg filer

en: Select images
da_DK: Vælg billeder

en: Select images from media library
da_DK: Vælg billeder fra mediebiblioteket

en: Select none
da_DK: Vælg betalingsmetode

en: Select options
da_DK: Vælg muligheder

en: Select style
da_DK: Vælg filer

en: Select this if it must be required.
da_DK: Vælg denne indstilling, hvis det skal være påkrævet.

en: Select variation layout design
da_DK: Vælg redigeringsmuligheder

en: Select width column
da_DK: Select Width

en: Select width column.
da_DK: Select Width

en: Select/Upload Image
da_DK: Vælg/Upload billede

en: Selected Border Color
da_DK: Valgt farve

en: Selected Image Border Color
da_DK: Brug udvalgt billede

en: Selected color
da_DK: Valgt farve

en: Selected image
da_DK: Brug udvalgt billede

en: Selected option
da_DK: Valgt Tilvalg

en: Separated by command h,w e.g: 200,200, see help
da_DK: Adskilt af kommandoen h, w fx: 200,200 < en target = "_blank" href = "

en: Set default value
da_DK: Standard værdi

en: Show Dropdown
da_DK: Vis som rullemenu

en: Show Each Option's Price
da_DK: Vis hver indstilling pris

en: Show Local Time
da_DK: Vis lokal tid.

en: Show Only Option's Total
da_DK: Vis kun optionens alt

en: Show Timepicker
da_DK: Vis Timepicker

en: Show Timepicker 24 Hours
da_DK: Vis Timepicker 24 timer

en: Show Timepicker Seconds
da_DK: Vis Timepicker sekunder

en: Show Timepicker.
da_DK: Vis Timepicker.

en: Show Timezone
da_DK: Vis tidszone

en: Show Week Numbers
da_DK: Vis ugenumre

en: Show Zoomer
da_DK: Vis Zoomer

en: Show as Circle
da_DK: Vis som cirkel

en: Show big image on hover
da_DK: Vis stort billede på hover

en: Show cropping handler resize.
da_DK: Vis beskæring handleren resize. < en target = "_blank" href = "

en: Show in Cart
da_DK: Vis på belastning

en: Show on load
da_DK: Vis på belastning

en: Show palettes
da_DK: Vis paletter

en: Show price per unit?
da_DK: Pris pr. enhed

en: Size:
da_DK: Areal:

en: Small description, it will be diplay near name title.
da_DK: Lille beskrivelse, det vil være diplay nær navn titel.

en: Small description, it will be display near name title.
da_DK: Lille beskrivelse, det vil være diplay nær navn titel.

en: Sorry, maximum quantity is %d.
da_DK: Beklager, maksimumsantal er %d.

en: Start Date
da_DK: Start dato

en: Steps
da_DK: Trin

en: Text Input
da_DK: Tekst input

en: This will be added into cart
da_DK: Dette vil blive tilføjet i indkøbsvogn

en: Tick if need to show a group of common colors beneath the square
da_DK: Sæt kryds hvis skal vise en gruppe af almindelige farver under pladsen

en: Tick it to turn conditional logic to work below
da_DK: Marker for at aktivere betinget logik til at arbejde under

en: Tick it to turn on old boxes view for images
da_DK: Marker det at tænde gamle kasser visning for billeder

en: Timepicker increment
da_DK: TimePicker tilvækst

en: Timezone Input
da_DK: TimeZone Input

en: Title
da_DK: Titel

en: Total Discount
da_DK: Rabat i alt

en: Total will be calculated in the cart
da_DK: Alt vil være calcuated i kurv

en: Type button label e.g: Select Photos
da_DK: Skriv knap label fx: Vælg fotos

en: Type class for both (select, upload) buttons
da_DK: Skriv klasse for begge (Vælg, upload) knapper

en: Type color code given in (Add Options) tab if you want already selected.
da_DK: Skriv farvekode (anført ovenfor), hvis du vil allerede valgte.

en: Type description, it will be display under section heading.
da_DK: Angiv beskrivelse, vil det være diplay under sektionsoverskrift.

en: Type field width in % e.g: 50%
da_DK: Angiv feltbredden i % fx: 50%

en: Type option name given in (Add Options) tab if you want already selected.
da_DK: Skriv indstilling titel (anført ovenfor), hvis den allerede er markeret.

en: Type option title given in (Add Images) tab if you want it already selected.
da_DK: Skriv indstilling titel (anført ovenfor), hvis den allerede er markeret.

en: Type option with price (optionally)
da_DK: Skriv indstilling med pris (valgfrit)

en: Type option(s) name given in (Add Options) tab if you want already checked.
da_DK: Skriv indstillingerne navn (anført ovenfor), hvis du vil allerede kontrolleret.

en: Type size with units in kb|mb per file uploaded by user, e.g: 3mb
da_DK: Skriv størrelse med enheder i kb | mb per fil uploadet af brugeren, fx: 3mb

en: Variation Layout
da_DK: Variation mængde

en: Variation Quantity
da_DK: Variation mængde

en: Vertical Layout
da_DK: kontoform

en: Viewport Size
da_DK: Viewport type

en: Width
da_DK: Bredde

en: Year Range
da_DK: År periode

en: Yes
da_DK: Ja

en: You can create different meta groups for different products.
da_DK: Opret forskellige metagrupper til forskellige produkter

en: Your image-%s
da_DK: Beskær billeder

en: audios not selected
da_DK: lyd ikke valgt

en: color boxes
da_DK: farvebokse

en: default is 50, e.g: 100
da_DK: Standard er 50, fx: 100

en: default is 50, e.g: 75
da_DK: Standard er 50, fx: 75

en: e.g MM-DD-YYYY, DD-MMM-YYYY
da_DK: fx MM-DD-ÅÅÅÅ DD-MMM-åååå

en: e.g: 2017-02-25
da_DK: fx: 2017-02-25

en: e.g: 2017-09-15
da_DK: fx: 2017-09-15

en: e.g: 30
da_DK: eks. 30

en: e.g: 500
da_DK: f.eks:

en: jQuery datePicker
da_DK: Brug jQuery Datepicker

en: nm_action_%d
da_DK: nm_action_ %d

en: of the following matches
da_DK: af de følgende kampe

en: only if
da_DK: kun hvis

en: price (if any)
da_DK: Rabat pris

en: regular checkbox input
da_DK: regelmæssig afkrydsningsfeltet input

en: regular date input
da_DK: regular dato input

en: regular email input
da_DK: regular e-mail input

en: regular file input
da_DK: almindelig fil input

en: regular number input
da_DK: regelmæssige antal input

en: regular radio input
da_DK: regelmæssig radio-input

en: regular select input
da_DK: regelmæssig vælge input

en: regular select-box input
da_DK: regelmæssig Vælg-box input

en: regular textarea input
da_DK: regelmæssig textarea input

en: specified legal number intervals
da_DK: juridiske antal tidsintervaller

en: unit
da_DK: Enhed

en: you can pre-set the value of this hidden input.
da_DK: Du kan pre-sæt værdien af denne skjulte input.
